some_textΣημαντικές Ανακοινώσεις: -- Έναρξη (27/03/2024) δηλώσεων συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου --  Τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας Πανεπιστημίου Ιωαννίνων - Κατατακτήριες Εξετάσεις

ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Για τη συμμετοχή στις κατατακτήριες εξετάσεις απαιτούνται:

• Αίτηση (Μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ)
  • Αντίγραφο Πτυχίου
  • Φωτοτυπία Ταυτότητας

Ημερομηνίες υποβολής των αιτήσεων: 1-15 Νοεμβρίου κάθε ακαδημαϊκού έτους.
Oι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Ημερομηνίες εξετάσεων: 1-15 Δεκεμβρίου. Οι ακριβείς ημερομηνίες θα ανακοινωθούν σε νεότερη ανάρτηση.

Αποτελέσματα (εδώ) κατατακτήριων εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2023-24.

Οι υποψήφιοι επιλέγουν είτε την αρχαιολογική είτε την ιστορική κατεύθυνση και εξετάζονται αναλόγως. Η ύλη κάθε κατεύθυνσης παρατίθεται παρακάτω: