some_textΣημαντικές Ανακοινώσεις: -- Έναρξη (27/03/2024) δηλώσεων συγγραμμάτων εαρινού εξαμήνου --  Τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας Πανεπιστημίου Ιωαννίνων - Διοίκηση Τμήματος

ΔΙΟΙΚΗΣΗ

1. Πρόεδρος

2. Συνέλευση Αποτελείται από τους Καθηγητές και τους υπηρετούντες Λέκτορες του Τμήματος, σύμφωνα με όσα προβλέπονταν από τις διατάξεις που ίσχυαν κατά την έναρξη ισχύος του Ν. 4009/2011, έναν εκπρόσωπο, ανά κατηγορία των μελών του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ), των μελών του Εργαστηριακού Διδακτικού Προσωπικού (ΕΔΙΠ) και των μελών του Ειδικού Τεχνικού Εργαστηριακού Προσωπικού (ΕΤΕΠ), καθώς και δύο εκπροσώπους των φοιτητών του Τμήματος (έναν προπτυχιακό και έναν μεταπτυχιακό φοιτητή).

3. Γραμματεία Τμήματος Δέχεται τους φοιτητές για κάθε γραμματειακή υποστήριξη και παροχή πληροφοριών σε όλη τη διάρκεια των σπουδών τους και διεκπεραιώνει τις αποφάσεις της Γ.Σ. του Τμήματος. Στεγάζεται στο κτήριο της Διοίκησης (Δουρούτη) και λειτουργεί καθημερινά. Δέχεται τους φοιτητές καθημερινά από τις 11 π.μ έως τη 1 μ.μ.

Ακαδημαϊκό έτος 2023-2024

Πρύτανης: Άννα Μπατιστάτου
Αντιπρυτάνεις: Ιωάννης Λεονάρδος, Παναγιώτα Καντή, Θεόδωρος Ματίκας, Ξενοφών Μπήτσικας
Κοσμήτορας Φιλοσοφικής Σχολής: Ιωάννης Τζαμτζής